Łyżwiarze spełnili marzenia chorych chłopców

Box2
fot. Nadesłane

Fundacja “Dziecięca Fantazja” od lat spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. W ramach projektu „Łyżwiarze dla Młodych Bohaterów”, spełniono marzenia dziewięciorga ciężko chorych dzieci. Wśród marzycieli znalazł się 3-letni Dawid i 10-letni Przemek z Torunia.

W projekcie udział wzięli młodzi łyżwiarze Olivia Oliver i Joshua Andari, reprezentujący Polskę w parach tanecznych na lodzie, a na co dzień mieszkający w Kanadzie. Łyżwiarze po zawodach Junior Grand Prix Baltic Cup w Gdańsku, wyruszyli w trasę po Polsce odwiedzając chore dzieci.

Sportowcy odwiedzili Dawidka z Torunia, który cierpi na nieuleczalną genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Choroba atakuje układ oddechowy chłopca. Ciągłe infekcje i choroby, a także stała rehabilitacja, utrudniają 3-latkowi dzieciństwo. Łyżwiarze spełnili marzenie chłopca. Obdarowany został łóżkiem w kształcie pociągu z ulubionej bajki “Tomek i przyjaciele”. Chłopczyk otrzymał również zabawki.

Spełniono także marzenie 10-letniego Przemka, również mieszkańca Torunia, u którego zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a – chorobę genetyczną powodującą postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Chłopiec otrzymał wymarzoną konsole PS4 z grami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *