Miasto płaci za dodatkowe patrole policji. Co z tego mają mieszkańcy Torunia?

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Toruńska policja podsumowała swoją ubiegłoroczną współpracę z toruńskim magistratem. Miasto od kilku lat dofinansowuje dodatkowe patrole policjantów. Ile interwencji podjęto w ramach nich?

Dzięki porozumieniu od marca 2018 r. codziennie na ulicach Torunia było kilka policyjnych patroli więcej. Od marca do grudnia ub.r. policjanci zrealizowali ponad 3 tys. służb na rzecz bezpieczeństwa torunian (miasto wydało na to 165 tys. zł, w tym roku planuje 185 tys. zł).

– Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi najczęściej były to umundurowane patrole piesze – mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Funkcjonariusze byli kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone.

Dodatkowe patrole można było spotkać m.in. na toruńskiej Starówce i podczas imprez organizowanych w mieście. Najwięcej takich służb – blisko 1,7 tys. – zostało zrealizowanych w rejonie działania komisariatu Toruń Śródmieście i ponad 1,2 tys. – komisariatu na Rubinkowie.

Podczas dodatkowych służb patrolowych policjanci wylegitymowali 12 068 osób. W ramach tego 3047 razy byli wzywani na interwencję, zatrzymali 99 sprawców przestępstw i 77 osób poszukiwanych oraz osiem osób nietrzeźwych.

Ponadto 762 osoby, które popełniły wykroczenia ukarano mandatem. Policjanci w trakcie odbytych służb skontrolowali 5504 pojazdy. Dzięki ich działaniom 202 osoby trafiły do izby wytrzeźwień.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Miasto płaci za dodatkowe patrole policji. Co z tego mają mieszkańcy Torunia?

  1. Pytanie do policji jak kontrolują swoich pracowników ? Gdyby Policja była prywatna toby skuteczność była dużo… większa.
    Podczas finału WOSP w Toruniu kilku policjantów co robiło odpoczywali sobie za PKS w ślepej uliczce, a poza tym wiele razy stoją po lasach i sobie graja na komórkach cała prawda. Gdyby efektywnie wykorzystać ich prace nie trzeba by było dodatkowo ich wynajmować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *