MOPR w Toruniu rozpoczął dwa nabory. Wnioski tylko do 23 czerwca

Box2 Wiadomości

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu rozpoczyna nabór do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. “Opieka wytchnieniowa” oraz “Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” w edycji 2021. Wnioski można składać od 9 do 23 czerwca.

Program “Opieka wytchnieniowa” umożliwia opiekunom osób niepełnosprawnych bezpłatne skorzystanie z doraźnej przerwy w sprawowaniu opieki. Wsparcie polega na krótkotrwałym przejęciu opieki nad niepełnosprawnym w ramach pobytu dziennego lub całodobowego. Usługi w ramach pobytu dziennego zaplanowano w Toruniu dla 55 osób (w tym 50 osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz 5 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności) w wymiarze 240 godzin. Natomiast usługi w ramach pobytu całodobowego w limicie 14 dni przysługiwać będą 10 osobom. W ramach programu 35 opiekunów będzie też mogło skorzystać z 10 godzin specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/ rehabilitacji/dietetyki.

Program “Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” także jest bezpłatny i polega na przydzieleniu osobom niepełnosprawnym, mieszkającym na terenie gminy miasta Toruń, asystenta. Z programu mogą skorzystać dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniem konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy w codziennym funkcjonowaniu oraz osoby dorosłe z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które wymagają usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności.

Dokumenty należy dostarczać bezpośrednio do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Konopnickiej 13 lub skorzystać w tym celu z platformy ePUAP.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *