MPO robi wiosenne porządki. W sprzątanie osiedli włączają się też sami mieszkańcy

Box2 Wiadomości
fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu

W najbliższą sobotę (6 kwietnia) czekają nas “Wiosenne porządki z MPO”. Podczas nich będzie można pozbyć się starych mebli i elektrośmieci. Wiosenne sprzątania osiedli organizują także społecznicy. Planowane są one m.in. na osiedlu JAR i Podgórzu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania co roku organizuje wiosenne porządki. Miejska spółka uruchamia mobilny punkt selektywnego zbierania odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych.

– W sobotę 6 kwietnia w czterech punktach Torunia będzie można nieodpłatnie oddawać odpady niebezpieczne, takie jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, leki, chemikalia, akumulatory, baterie – zapowiada prezes MPO Piotr Rozwadowski. – Będziemy też przyjmować odpady wielkogabarytowe, czyli na przykład stare meble, dywany, rowery, deski do prasowania oraz inne odpady, które ze względu na swoje rozmiary nie mieszczą się w standardowych pojemnikach.

Mobilny punkt odbioru odpadów znajdziemy w kilku miejscach. W tym roku także na lewobrzeżu. Podczas akcji pracownicy MPO będą przypominać o tym, że w Toruniu funkcjonują dwa punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych – przy ul. Kociewskiej i Dwernickiego. W PSZOK-ach można oddawać każdą ilość odpadów zbieranych selektywnie. W przypadku śmieci poremontowych i budowlanych jest limit – 1 m sześc. na gospodarstwo domowe rocznie.

Oto lokalizacje mobilnego punktu odbioru odpadów:

  • godz. 9-10.30 – parking przy Intermache, ul. Ugory 4;
  • godz. 11.30-13 – parking przy klasztorze franciszkanów przy ul. Poznańskiej 49;
  • godz. 14-15.30 – parking przy Biedronce przy ul. Łódzkiej 116.
  • odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne będą też nieodpłatnie przyjmowane w godz. 9-15.30 w siedzibie MPO przy Grudziądzkiej 159.

6 kwietnia (tak jak w każdą sobotę) czynne będą także PSZOK-i przy ul. Kociewskiej 35 i Dwernickiego 15-15A – w godz. 10-14.

Toruńscy społecznicy przygotowują się do wiosennych porządków na osiedlach. W przypadku takich akcji można otrzymać wsparcie od miasta w postaci m.in. rękawic i worków do gromadzenia odpadów, a następnie odbioru zebranych śmieci. Wcześniej jednak należy się skontaktować z wydziałem gospodarki komunalnej – tel. 56 611 83 32.

Takie porządki czekają nas być może w najbliższą sobotę na Podgórzu:

Porządki są planowane także na JAR-ze. Rozpoczną się w sobotę (6 kwietnia) o godz. 9. Zbiórka na dawnej pętli autobusowej przy Watzenrodego 10. Uczestnicy akcji otrzymają worki na śmieci i rękawiczki. Podzielą się na grupy i wyznaczą sektory do sprzątania na osiedlu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *