Musicie to zobaczyć! Zebrał pięć śmieci z lasu i wbiegł do lodowatej wody [WIDEO]

Box2 Wiadomości
fot. Nadleśnictwo Toruń

W ramach akcji #zabierz5zlasu Nadleśnictwo Toruń nietypowo zachęca do sprzątania lasów. Przekonajcie się sami i zobaczcie to wideo.

– W niedzielny poranek powietrze miało 6 stopni, a woda jeszcze mniej…Choć może nie jest to najmądrzejsza rzecz, to chciałem w ten sposób zwrócić Waszą uwagę na problem śmieci w lesie i naszą akcję #zabierz5zlasu. Myślę, że wielu z nas jest zdolna zrobić jeszcze więcej- gdyby to rozwiązało problem śmieci – zachęca do udziału Hubert z Nadleśnictwa Toruń. – Plastikowych, pustych opakowań jest wszędzie mnóstwo! Chyba nie znajdzie się Polak, który lubi śmieci w lesie.

Leśnicy zachęcają do udziału w sprzątaniu lasu. Każdy, kto w komentarzu na ich Facebooku, opublikuje zdjęcie lub filmik z zebranymi śmieciami oraz aktualną datą napisaną na kartce, dostanie książkę-niespodziankę (ich liczba jest ograniczona). Wchodzicie w to?

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Musicie to zobaczyć! Zebrał pięć śmieci z lasu i wbiegł do lodowatej wody [WIDEO]

  1. Ta akcja jest niewątpliwie szlachetna i ma uzasadnienie zwracając uwagę społeczeństwa na istotny problem… . Mam jednak wątpliwość, czy wyręczanie Lasów Państwowych z ich obowiązków nie jest dla tej instytucji demoralizujące?!

    1. Już spieszę z wyjaśnieniem. Całe Lasy Państwowe każdego roku wywożą z lasu 1000(tysiąc!) pełnych wagonów towarowych śmieci z lasu, które są skrupulatnie zbierane przez pracowników leśnych i leśników a całość kosztów pokrywana jest w 100% z budżetu LP. Dodatkowo prowadzimy szereg akcji, w ktorych pomagają nam wspaniali wolontariusze – za co im chwała! A tą akcją chcemy zwrócić uwagę na problem śmieci w lesie w całym kraju- gdyż pomimo wysiłku nas wszystkich ilość śmieci nie zmniejsza się, a nie tylko wizualnie złe one wyglądają, tworzą tez ogromne zagrożenie dla całej przyrody.
      Pozdrawiam🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *