MZK po nowemu. Co drugie miejsce wolne, więcej kursów

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś wraz z ministrem zdrowia nowe zasady lockdownu wirusowego. Od jutra wyjścia z domu możliwe są tylko w wypadku konieczności pójścia do pracy, po zakupy i w celu sprawowania opieki. Zaostrzono również zasady dystansu epidemicznego. W związku z tym inaczej pojadą autobusy i tramwaje.

Nowe wytyczne zakładają, że w środkach komunikacji miejskiej co drugie miejsce ma pozostać wolne. To znaczy, że każdy autobus lub tramwaj od jutra może zabrać tylko połowę nominalnej ilości pasażerów. Aby nie skończyło się to ściskiem na przystankach niektóre linie pojadą w podwójnym składzie.

-Od środy 25 marca 2020 r. w godzinach 5.00 – 7.30, a więc w czasie porannych dojazdów do pracy, zostaną wprowadzone 22 dodatkowe, dublowane kursy autobusów: siedem kursów na linii nr 10, pięć kursów na linii nr 11, pięć kursów na linii nr 30 i także pięć na linii nr 34 – pisze Sylwia Derengowska, rzeczniczka MZK. – Rozkład jazdy dodatkowych kursów na drugą i trzecią zmianę jest w opracowaniu. Natomiast tramwaje będą od 25 marca kursowały według feryjnego rozkładu jazdy.

MZK zapowiada, że informacje o nowych zasadach znajdą się na przystankach komunikacji miejskiej, a w autobusach i tramwajach znajdzie się komunikat o dopuszczalnej liczbie pasażerów, którzy mogą jednocześnie przebywać w danym pojeździe.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *