Na tej ulicy rozjeżdżony asfalt zastąpiła kostka kamienna. Jest lepiej?

Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Wreszcie wrócił ruch na Prądzyńskiego, która była zamknięta od kilku miesięcy. Między Studzienną a Sobieskiego została ułożona nowa jezdnia z kostki kamiennej. Udało się ją odzyskać spod leżącego na tej ulicy asfaltu.

Ul. Prądzyńskiego odzyskała dawny historyczny wygląd. Na 200-metrowym odcinku od ul. Studziennej do Sobieskiego została wykonana nowa jezdnia z kostki kamiennej. Co ciekawe, kostka, po której teraz jeździmy, znajdowała się przez lata pod asfaltem na ul. Prądzyńskiego. 

– Po wydobyciu kostka została oczyszczona i ułożona na wcześniej przygotowanej podbudowie – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Dla pieszych po obu stronach wyremontowany został chodnik. Zachowano jego historyczny kształt poprzez ułożenie pozyskanych z rozbiórki płytek betonowych z infułą.

Przestrzeń pomiędzy chodnikiem i jezdnią oraz chodnikiem i ogrodzeniami została wypełniona kostką bazaltowa, która również ma charakter zabytkowy. Udało się również zachować oryginalne krawężniki kamienne.

Uporządkowano także parkowanie na ulicy. Zostały tam wyznaczone miejsca do parkowania. Pojawiły się także słupki, które uniemożliwiają postój na chodniku. Na ulicy zostaną ustawione stylizowane latarnie drogowe. Prace kosztowały 738 tys. zł. Ich wykonawcą była firma Bruksystem.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys