Niezwykłe fotografie europejskich gór

Box2 Kultura Wiadomości
Mat. Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wystawę „W poszukiwaniu ciszy. Góry Europy w obiektywie Arkadiusza Pałasińskiego”
Wernisaż odbędzie się w 29 listopada o godzinie 16:30 w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

„W poszukiwaniu ciszy. Góry Europy w obiektywie Arkadiusza Palasińskiego” to pierwsza wystawa z cyklu „Odcienie Europy”. W swoich pracach autor zwraca się ku temu, czego współcześnie coraz częściej brakuje każdemu z nas – ciszy. Ogromne zmiany cywilizacyjne, kulturowe i technologiczne w niespotykany dotąd sposób przyspieszyły nasze życie – żyjemy coraz intensywniej, wykonując coraz więcej czynności w coraz krótszym czasie, rzadko znajdując czas na chwilę z bliskimi lub po prostu spokój i ciszę.

REKLAMA

Dla bohatera wernisażu jedną z możliwości wyciszenia się jest kontemplacja górskiego krajobrazu. Traktuje on góry jako jedną z nielicznych ostoi w zabieganym, hałaśliwym świecie.

Arkadiusz Pałasiński to artysta fotograf specjalizujący się w fotografii krajobrazowej i podróżniczej. Fascynat fotografii czarno-białej. W poszukiwaniu tematów do swoich projektów podróżuje po całym świecie. Ulubionym kierunkiem wypraw fotograficznych jest daleka północ – Norwegia czy Islandia, gdzie nadal można znaleźć niczym nieskażoną, dziką przyrodę i fotografować ją w skupieniu. Były wiceprezes Związku Polskich Fotografów Przyrody w Okręgu Śląskim, członek rzeczywisty (AFRP) Fotoklubu RP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *