Nocą wykopywały kwiaty spod pomnika. Wpadły przez monitoring

112 Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu

Toruńska Straż Miejska dzisiejszej nocy zatrzymała dwie kobiety, które próbowały ukraść kwiaty spod Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Pomocny w ich schwytaniu okazał się monitoring miejski, dzięki któremu udało się namierzyć oddalające się z miejsca zdarzenia sprawczynie.

Zgłoszenie strażnicy miejscy otrzymali około 22:30. Dwie kobiety miały wykopywać kwiaty przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych. Teren ten objęty jest miejskim monitoringiem, dlatego szybko udało się ustalić jak wyglądają “amatorki” miejskich kwiatów i w którą stronę oddaliły się z łupem.

W ręce Straży Miejskiej wpadły u zbiegu Al. Solidarności z Czerwoną Drogą. Jak się okazało, tylko jedna z nich zajmowała się wykopywaniem kwiatów. Druga – 27-latka – jedynie się temu przyglądała. 69-latka, która była odpowiedzialna za kradzież kwiatów spod pomnika tłumaczyła, że chciała je posadzić na cmentarzu. Trzymała je w reklamówce. Strażnicy sprawę przekazali policji. Warto pamiętać, że niszczenie miejskich nasadzeń i wykopywanie roślin ozdobnych jest wykroczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *