Nowa Rudelka przy ul. Bema

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski/oficjalna strona miasta Toruń

Tor saneczkowy i wspinaczkowy, huśtawka czy wybieg dla psów – nowe atrakcje w parku przy ul. Bema powstały dzięki pracom remontowym i porządkowym. Teren leśny, zwany przez mieszkańców Rudelką, jest obecnie nie do poznania.

Zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne lasów miejskich w Toruniu planowane było już od jakiegoś czasu. Szereg prac związanych z odświeżeniem Rudelki został już przeprowadzony. Kolejne zmiany ujrzymy jesienią.

Wykonano prace przygotowawcze i geodezyjne oraz roboty drogowe i ziemne. Jak zmienił się park przy ul. Bema?

Przede wszystkim wyremontowano tor saneczkowy, z którego od lat w ramach wspólnych zabaw korzystali najmłodsi mieszkańcy miasta. Tor poszerzono i wyprofilowano. To jednak nie koniec atrakcji dla dzieci! Wybudowany został również plac zabaw. W nim znajdują się atrakcje takie jak: huśtawka „bocianie’’ gniazdo, szczudła, zestaw zabawowy oraz drewniane ławeczki i stojaki na rowery. Wyremontowano także chodniki oraz schody terenowe. Dodatkową nowością okazać może się trasa wspinaczkowa.

Od teraz dzieci odwiedzające park będą mogły przyjść również ze swoimi pupilami. Na terenie nowej Rudelki powstał specjalny wybieg dla psów.

Kolejne zmiany jesienią! Wykonane zostaną prace, które ze względu na nieodpowiednie warunki pogodowe trzeba było przełożyć. Mowa oczywiście o sadzeniu drzew i krzewów. Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta:

-We wrześniu pojawią się krzewy: berberys Thunberga „Green Carpet”, irga błyszcząca, janowiec barwierski „Royal Gold” i szczodrzeniec wczesny, krzewinki: wrzos pospolity „Boskoop”, rośliny zadarniające: bodziszek korzeniasty i bodziszek czerwony. W południowej części tego obszaru założona zostanie także łąka kwietna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *