O architekturze i radykalnej prostocie. Galeria Sztuk Wozownia zaprasza na wykład Macieja Miłobędzkiego

Kultura
Maciej Miłobędzki jest m.in. współzałożycielem i wspólnikiem JEMS Architekci oraz wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. (fot. materiały prasowe)

W Galerii Sztuki Wozownia, w poniedziałek 5 listopada o godz. 17 odbędzie się wykład „Maciej Miłobędzki: o potrzebie radykalnej prostoty”. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Architektura w Wozowni”. Wstęp wolny.

– W środowiskach architektów, bardzo powoli rodzi się potrzeba refleksji nad szaleńczym już dzisiaj stopniem złożoności i komplikacji budowli, procesów projektowania i realizacji – mówi Maciej Miłobędzki. – Tu pewna doza powrotu do podstawowych pytań wydaje się sensowną alternatywą.

REKLAMA

Podczas wykładu gość nawiąże do „życia” domu, zachodzących w nim reakcji i stylu „slow life”,a także do świadomego użytkowania budowli.

– Próbujmy przywracać użytkownikom architektury i jej samej godność – podkreśla w swoich rozważaniach.

Projekt budynku uniwersyteckiego w Warszawie. (fot. nadesłane)

Maciej Miłobędzki jest architektem. Urodził się w 1959 r. w Warszawie. W 1985 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracował w Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów i Artystów Plastyków ESPEA. Jest także współzałożycielem i wspólnikiem JEMS Architekci oraz wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wybrane realizacje: Siedziba AGORY S.A. w Warszawie, Budynek mieszkalno-pensjonatowy w Konstancinie, „Dom przyszłości” w Choszczówce, Zespół domów mieszkalnych przy ul. Wilanowskiej w Warszawie, Budynek TRIO w Warszawie, Skwer Hoovera w Warszawie, Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Rozbudowa Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, Przebudowa i rozbudowa Hali Koszyki w Warszawie.

Tagged