PGE Toruń w 2020 r. przyłączyła do sieci 40 budynków

Wiadomości
Fot. nadesłane

Niemal 435 budynków zostało w ciągu ostatnich 5 lat przyłączonych do sieci ciepłowniczej przez PGE Toruń. Tylko w 2020 r. udało się przyłączyć kilkadziesiąt nowych budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło 7,7 MWt. To m.in. odrestaurowana Zofijówka czy basen przy ul. Bażyńskich.

PGE Toruń w zeszłym roku przyłączyła do sieci ciepłowniczej 40 budynków, m.in. Młyny III, należące do Urzędu Marszałkowskiego, Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, halę sportową Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Św. Józefa, nowo wyremontowany basen przy ul. Bażyńskich, wielorodzinne budynki mieszkalne na osiedlu Jar, przy Szosie Lubickiej i na Żwirki i Wigury oraz kamienice na starówce i Bydgoskim Przedmieściu, w tym m.in. odrestaurowaną kamienicę Zofijówkę.

PGE Toruń od kilku lat realizuje program wsparcia likwidacji niskiej emisji na starówce i Bydgoskim Przedmieściu, dlatego właściciele przyłączonych do sieci kamienic mogli skorzystać z dofinansowania. Korzystanie z ciepła sieciowego pomaga zapobiegać zanieczyszczeniu i powstawaniu smogu.

Coraz większa liczba odbiorców dostrzega potrzebę zmiany ogrzewania swoich mniej efektywnych źródeł ciepła. To dobry trend, świadczący o wzroście świadomości i dostrzeganiu potrzeby dbałości o środowisko – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.W okresie zimowym smog jest szczególnie odczuwalny, stąd budujemy kolejne odcinki sieci ciepłowniczej, aby coraz więcej osób mogło korzystać z ekologicznego ciepła sieciowego, zamieniając swoje indywidulane źródła ciepła na ciepło produkowane w elektrociepłowni. To najlepszy sposób na ograniczenie niskiej emisji w każdym mieście.

W ubiegłym roku PGE Toruń modernizowała także sieć ciepłowniczą, wymieniała grupowe węzły cieplne na indywidualne oraz wprowadzała nowe rozwiązania, np. wdrożyła usługę badania termowizyjnego instalacji odbiorczej, służącego oszczędzaniu ciepła. Ponadto rozpoczęła pilotażowy projekt zmiany sposobu zasilania jednego z toruńskich osiedli domów jednorodzinnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *