Pierwsze maski z TZMO gotowe. Wiemy, gdzie trafią

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych kilka dni temu uruchomiły produkcję masek przeciwwirusowych. Ich redystrybucję koordynuje teraz Urząd Marszałkowski. 

Pięć największych miast województwa oraz starostwa powiatowe w całym regionie otrzymają pierwsze 10 tys. masek. Następnie trafią one m.in. do pracowników służby zdrowia i opieki społecznej oraz obsługi transportu publicznego.

– Firmie należą się podziękowania za to, że błyskawicznie stworzyła i uruchomiła linię produkcyjną tych bardzo teraz potrzebnych środków ochrony osobistej. To są skuteczne maski, z podwójnym filtrem przeciwdrobnoustrojowym, który zatrzymuje 99% wirusów i bakterii – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Zdecydowaliśmy się na zakup i redystrybucję, bo sytuacja jest nadzwyczajna i nie można tego po prostu puścić na żywioł.

Urząd Marszałkowski zbierał przez kilka dni informacje o zapotrzebowaniu ze wszystkich 144 urzędów miast i gmin oraz 19 starostw powiatowych Kujaw i Pomorza. Pierwsza dostawa masek rozłożona zostanie proporcjonalnie, według zgłoszonych potrzeb. W ciągu dwóch dni mają one trafić do pięciu największych miast: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Cześć zostanie również rozdysponowana pomiędzy wszystkie starostwa, które zgłosiły zapotrzebowanie. 

W TZMO produkowanych jest obecnie w ciągu dnia 5 tys. masek, a liczba ta ma się jeszcze zwiększać. Najpilniejsze potrzeby powinny zostać zaspokojone w ciągu 2-3 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *