PiS ma już kandydata wiceszefa toruńskiej rady miasta. To nie Jakubaszek

Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk/Facebook

Znamy już część politycznych układanek w toruńskiej radzie miasta. Adrian Mól otrzymał rekomendację toruńskiego PiS na funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. Walczył o nią także Michał Jakubaszek.

Wczoraj spotkali się toruńscy działacze PiS i decydowali o kształcie przyszłego klubu PiS w toruńskiej radzie miasta. Adrian Mól, rzecznik wojewody i były dziennikarz TV Trwam uzyskał rekomendację na wiceprzewodniczącego rady miasta. W głosowaniu pokonał Michała Jakubaszka, radnego PiS, który uzyskał największą liczbę głosów z listy PiS.

Szefem sześcioosobowego klubu PiS ma być Wojciech Klabun. – Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – powiedział Klabun w rozmowie z “Tylko Toruń”. Jego zastępcą ma być Dagmara Tuszyńska. PiS najprawdopodobniej będzie mieć szefów dwóch komisji rady miasta i dwóch wiceszefów.

Na stanowisko wiceprezydenta Torunia – już po raz trzeci – rekomendację PiS uzyskał Zbigniew Rasielewski. A co z Koalicją Obywatelską? Jej kandydatem na przewodniczącego rady miasta jest Łukasz Walkusz z PO (obecny wiceszef rady miasta), który uzyskał największy wynik w wyborach do toruńskiej rady miasta.

O co w radzie miasta chce powalczyć KO, która ma najwięcej radnych, bo aż 10? Jeśli nie przypadnie jej funkcja szefa rady miasta, będzie chciała mieć czterech przewodniczących komisji rady miasta. Rozmowy między klubami są w toku.

Jeszcze nie wiadomo, jaki kształt będzie mieć koalicja w tej kadencji. Michał Zaleski i jego klub rozmawiają zarówno z KO, jak i PiS. KO nie chce, aby porozumienia programowe miały taki sam kształt jak w kończącej się kadencji – obecnie Michał Zaleski i jego klub mają je podpisane osobno z PO i PiS. Niewykluczone, że porozumienie programowe KO i Zaleskiego zostanie zawarte nieco później – po wyborach parlamentarnych.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys