PKN Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press

Box2 Wiadomości
fot. materiały prasowe

Mówiło się o tym już jakiś czas temu, jednak teraz potwierdził to sam zainteresowany. Wydawnictwo Polska Press Grupa zostanie wykupione przez PKN Orlen. Dotychczasowym właścicielem było niemieckie Verlagsgruppe Passau Capital Group.

– Dzięki transakcji zyskamy dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy. Pozwoli nam to skutecznie wspierać sprzedaż i rozbudowywać narzędzia big data – czytamy we wpisie na Twitterze Prezesa Orlenu, Daniela Obajtka.

Aż 20 z 24 wszystkich dzienników regionalnych wydawanych w Polsce należy właśnie do wydawnictwa Polska Press. Oprócz tego prawie 150 tygodników lokalnych.

Jakie tytuły regionalne zostaną przejęte przez państwowego giganta?„Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”. Oprócz tego jeszcze wiele tygodników lokalnych.

Kiedy dokładnie dojdzie do przejęcia przez Orlen wydawnictwa? Tego koncern w swoim komunikacie nie podał. Nie padła także informacja dotycząca kwoty, za jaką Polska Press zostanie wykupiona. “Puls Biznesu” ustalił, że Orlen zapłaci ok. 100 mln złotych.

Tagged

7 thoughts on “PKN Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press

 1. Biznes jest biznes. Świetny interes dla Polska Press Grupa. Gratulacje. Tak wypuścić w maliny PKN Orlen, to jest “cuś”.

  1. Wszystkie telewizory wieczorem,.w Polsce-”mòwiom”, o tym interesie. Jeszcze raz Brawo byli właściciele Polska Press Grupa. Tak zrobić w bambuko, handlarza bułkami z paròwkami-PKN Orlen, to bardzo śmieszne. Hi, hi, hi. Szacun.

  2. Niemcy tracą kontrolę medialną nad swoimi folksdojczami w regionalnych gadzinówkach i portalach internetowych. I ty widzisz dobry interes w utracie wpływu na miliony Polaków

   1. Tak, to świetny interes, jak Polska Press Grupa zrobiła w bambuko handlarza bułkami z paròwkami-PKN Orlen. To akurat nie Niemcy, ale skuteczni biznesmeni z pewnej wyspy w Europie. Tak zrobić w konika prezesa Obajtka, to jest bardzo zabawne. Jeśli Orlen znajdzie kierowcę do roweru formuły F-Eins, to ufunduję Orlenowi bolida na kołach szprychowych 24 cale.

   2. Nie widzę, ale rozumiem. Zrobić w bambuko koncern bułkowo-paròwkowy PKN Orlen, co zrobiła Polska Press Grupa, to super interes. Skoro PKN Orlen i Obajtek- prezes, hi,hi, nie kupują rzeźni i przetwòrni mięsa-to nie “majom” pojęcia seledynowego o interesach. Niech zaczną-koncern i prezes, od sprzedaży odkurzaczy.

 2. Kto koncern paliwowy zamienia na koncern bułkowo-poròwkowy i gazetowy, ten sprowadzi koncern do koncernu skupującego makulaturę! Brawo Obajtek. Malarz ścian, wałkiem malarskim-został prezesem koncernu paliwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *