Połączyć pasję z nauką? Szkoła Żak zaprasza, rekrutacja trwa!

Box1 Materiały partnera

Masz co najmniej osiemnaście lat? Chcesz podnieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szansę na rynku pracy? Przed Tobą być może jedna z najważniejszych decyzji w życiu.

Nie czekaj! Już dziś sprawdź ofertę SZKÓŁ ZA DARMO i UCZ SIĘ ZA DARMO!

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej i dowód osobisty, by zapewnić sobie lepszy start w dorosłość.

Wiemy, że wybór drogi zawodowej nie należy do rzeczy łatwych. Należy uwzględnić nie tylko nasze predyspozycje, ale i wymagania rynku pracy. Często, absolwenci szkół wyższych mają trudności ze znalezieniem pracy, ponieważ ich zawód jest mało pożądany przez potencjalnych pracodawców. Dlatego tak ważne jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.

Doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem studiów są szkoły policealne. Taką właśnie możliwość daje Centrum Nauki i Biznesu “Żak”. Edukacja tu trwa rok lub dwa lata, w zależności od wybranego kierunku. Dwuletnie DARMOWE szkoły policealne pozwalają na uzyskanie tytułu technika w takich dziedzinach, jak: administracja, bhp, kosmetyka, florystyka i wiele innych.

Z szerokiej oferty edukacyjnej mogą skorzystać zarówno absolwenci szkół średnich (nie wymagana matura), osoby dorosłe chcące zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe, studenci jak i seniorzy chcący rozwijać swoje zainteresowania bądź pozostać na rynku pracy. Dużym zainteresowaniem cieszy się także liceum ogólnokształcące dla dorosłych oraz absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej.

Popularne kierunki w Centrum Nauki i Biznesu “Żak” można uzupełniać komplementarnymi dziesięciomiesięcznymi kursami. Wiedzę zdobytą np. na kierunku florysta doskonale uzupełnia i rozszerza kurs z aranżacji ogrodów czy dekoratora wnętrz.

Florysta, to nie tylko specjalista od układania kwiatów. To przede wszystkim znawca w dziedzinie wykorzystania roślin do tworzenia dobranych do okazji kompozycji kwiatowych, do zdobienia pomieszczeń użytkowych oraz mieszkań. Absolwenci tego kierunku ściśle współpracują z dekoratorami wnętrz i coraz częściej łączą pracę w kwiaciarni z artystyczną stroną florystyki. W przypadku tej profesji łatwiej też założyć własną działalność, mieć większą swobodę w doborze miejsca i czasu pracy.

Rozszerzając wiedzę o zakres kursu z aranżacji ogrodów poznaje się różne style ogrodowe, zdobywa umiejętności, jak stworzyć funkcjonalny ogród. Pomocne są w tym umiejętności doboru roślin, projektowania krajobrazu i rysunku architektonicznego. Wiedza zdobyta na kierunku dekorator wnętrz pozwoli wszystkim zainteresowanym wkroczyć na rynek projektowo – wnętrzarski. Rozszerza perspektywę zawodową o rozwijający się rynek mieszkaniowy.

Potwierdzeniem uzyskanych kompetencji będą zaświadczenie o ukończeniu szkoły zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat Szkół Żak.

Przedsmak tego, czego można się nauczyć na kierunku związanym z florystyką  będzie można doświadczyć już 20 sierpnia, na bezpłatnym warsztacie florystycznym. O godz. 17:00 w toruńskiej placówce Żak przy ul. Franciszkańskiej 2 będzie można nie tylko wziąć udział w zajęciach, ale i poznać bliżej samą Szkołę, oraz się do niej zapisać. Warto się jednak pospieszyć, bowiem liczba miejsc jest ograniczona. Zapisać się należy telefonicznie, dzwoniąc pod nr 56 621 11 54.

Zapisanie się do Szkoły niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Osoby, które nie ukończyły 20 lat, mogą starać się o wsparcie z programu “Dobry Start”. Uczniowie rozpoczynający rok szkolny otrzymają 300 zł jednorazowego wsparcia. Wystarczy złożyć wniosek do 30 listopada i można cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi. Świadczenie jest zwolnione z podatku, nie podlega egzekucji i nie jest wliczane do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń. Studenci niepełnosprawni na taką pomoc mogą liczyć aż do 24 roku życia.

Słuchacze szkoły policealnej i liceum otrzymują legitymację szkolną upoważniającą do ulgowych przejazdów komunikacją miejską i PKP. Warto dodać, że “Żak” nie pobiera tzw. wpisowego oraz bezpłatnie wydaje zaświadczenia do ZUS-u, KRUS-u, MOPS-u i innych urzędów. Wszystkie zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (weekendowym).

Dzięki rozbudowanemu programowi partnerskiemu, słuchacze szkoły mogą korzystać z rabatów u kilkuset partnerów na terenie całego kraju. „Żak” to nie tylko nauka, ale także zabawa – szkoła organizuje imprezy i spotkania dla swoich słuchaczy. Ponadto częste konkursy i współpraca przy wielu wydarzeniach kulturalnych i  rozrywkowych w mieście wyróżniają „Żaka” na tle innych placówek tego typu.

Forma kształcenia proponowana przez Centrum Nauki i Biznesu Żak stanowi doskonałą możliwość podniesienia kwalifikacji, oraz  zwiększenia swojej atrakcyjności w oczach pracodawców. Kto wie, który punkt w CV zadecyduje o tym, że to właśnie Ty dostaniesz upragnioną pracę? 

Wejdź na www.zak.edu.pl  i sprawdź pełną ofertę szkoły!

Zapraszamy do sekretariatu :

Filia w Toruniu

ul. Franciszkańska 2

tel. 56 621 11 54

e-mail: torun@zak.edu.pl

Od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00- 17.00

W sobotę w godzinach: 8.00 – 16.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *