POLREGIO ogranicza kursowanie pociągów w naszym województwie

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Wczoraj POLREGIO wprowadziło zmiany w kursowaniu pociągów w kilku województwach, w tym w województwie kujawsko-pomorskim. Decyzja została podjęta w związku z wprowadzeniem rządowych rozwiązań, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Kursowanie pociągów zostało ograniczone m.in. przez wzgląd na zamknięcie wszystkich placówek oświatowych oraz kulturalnych. POLREGIO prosi o każdorazowe sprawdzanie aktualnych rozkładów jazdy i słuchanie komunikatów, nadawanych na dworcach przez megafony. W województwie kujawsko-pomorskim zostało odwołanych łącznie 36 pociągów, z czego większość nie pojedzie już od dzisiaj, czyli od wtorku 17 marca. Odwołano m.in. kilka pociągów, kursujących do Bydgoszczy, a zwłaszcza jadących na trasie pomiędzy Inowrocławiem, a Bydgoszczą. Uważać muszą także pasażerowie, jadący do Torunia z Jabłonowa Pomorskiego, Laskowic Pomorskich, Włocławka i Nakła nad Notecią. Wykaz wszystkich odwołanych pociągów w naszym regionie można znaleźć na stronie POLREGIO.

Co ze zwrotami biletów za odwołane kursy? Za niewykorzystane bilety okresowe odcinkowe (tygodniowe, miesięczne, kwartalne) ważne na przejazdy 12 marca i później przysługuje zwrot należności. Będzie on dokonywany w odstępstwie od obowiązujących terminów, czyli nawet po upływie pierwszego, dziesiątego lub trzydziestego dnia terminu ważności biletu, bez potrącenia odstępnego oraz proporcjonalnie do czasu, w jakim bilet nie mógł być wykorzystany.

Jednocześnie POLREGIO przypomina swoim pasażerom, aby stosowali się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w kontekście podstawowych środków ochronnych. Szczególnie istotne są kwestie higieniczne, czyli częste mycie rąk, zachowywanie bezpiecznej odległości od innych ludzi oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *