Polski Cukier Toruń kończy sezon. Przyjeżdża Śląsk Wrocław

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Niestety Polski Cukier Toruń nie wystąpi w tegorocznej fazie Play-off Energa Basket Ligi. Tym samym torunianie kończą niedzielnym meczem ze Śląskiem Wrocław sezon 2020/21.

Po bardzo słabym początku sezonu Twarde Pierniki się rozkręciły, choć nie na tyle, aby pozwoliło to na awans do fazy Play-off. Zaważyła bardzo słaba postawa torunian w meczach wyjazdowych. Podopiecznym trenera Jarosława Zawadki udało się wygrać tylko dwa spotkania rozgrywane poza Areną Toruń.

REKLAMA

Wrocławianie spisują się w obecnych rozgrywkach bardzo dobrze i mają obecnie bilans 19-10. W ostatnim czasie jednak podopieczni trenera Vidina zanotowali wyraźny spadek formy i przegrali aż trzy z ostatnich pięciu spotkań. Dwie z tych trzech drużyn, które w ostatnim czasie pokonały wrocławian to ekipy, które nie zagrają w Play-offach.

Pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem Śląska 82:70. Bardzo dobrze zagrał wówczas Strahinja Jovanović, który zdobył 22 punkty i zanotował 7 asyst. Po stronie torunian wyróżniał się natomiast Donovan Jackson, który zakończył spotkanie z dorobkiem 24 oczek.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:35.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.