Powstała wielkoformatowa fotografia toruńskiej panoramy. Składa się z 1,7 tys. pojedynczych zdjęć

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Prace wykonali fotograficy Jadwiga i Marek Czarneccy z Fundacji For Photography. To pod względem wielkości 20. na świecie gigapikselowa panorama. Do tej pory w Polsce nikt nie wykonał większej. Zdjęcie było robione z Kępy Bazarowej.

Wielkoformatowe, panoramiczne zdjęcia to specjalizacja Jadwigi i Marka Czarneckich. Za swoje prace byli wielokrotnie nagradzani. Wykonanie gigapikselowej panoramy Torunia było ich marzeniem. Pracowali nad nim przez pięć tygodni w lipcu i w sierpniu. Gotowa fotografia składa się z 1,7 tys. pojedynczych zdjęć, które tworzą spójną całość. Ostateczna wielkość panoramy to ponad 35,1 gigapikseli.

Wykonaliśmy tę panoramę, by pokazać, jak piękny jest Toruń latem. Szczególnie w dobie koronawirusa, kiedy mamy ograniczoną możliwość podróżowania, chciałem dać możliwość podziwiania naszego miasta osobom, które nie mogą go w tej chwili odwiedzić – podkreśla Marek Czarnecki.

Fotografię można oglądać z internecie, m.in. na stronie Fundacji For Photography, swobodnie przybliżając i oddalając zdjęcie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *