Prace na moście nabierają tempa. “Apelujemy do rowerzystów o zrozumienie”

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Ekipy drogowe na moście im. J. Piłsudskiego w Toruniu realizują równocześnie prace rozbiórkowe i przygotowawcze do zabezpieczenia antykorozyjnego przeprawy. W tym samym czasie prace toczą się także pod mostem – wykonawca przygotował już drogę technologiczną dla sprzętu ciężkiego.

W ostatnim czasie zdemontowane zostały bariery energochłonne i granitowy krawężnik. Znajdował się on w na tyle dobrym stanie, że zostanie wykorzystany do innych prac, realizowanych w obrębie Starego Miasta. Trwa rozbiórka chodnika po zachodniej stronie mostu. Zdemontowano także część balustrady, aby ją oczyścić i zabezpieczyć antykorozyjnie. Balustrada zostanie także poddana renowacji i podwyższona. Prace antykorozyjne prowadzone są etapami. W chwili obecnej rusztowanie rozłożone jest na odcinku dwóch przęseł.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i apelujemy, aby w tym miejscu zachować szczególną ostrożność. O szczególne zrozumienie apelujemy do rowerzystów – mówi Jarosław Łukasiewicz, kierownik kontraktu z ramienia firmy INTOP.

Prace antykorozyjne obejmą m.in. ciśnieniowe mycie konstrukcji. W celu ochrony przejeżdżających pojazdów, obszar został osłonięty specjalną folią. Prace realizowane są także pod mostem i aby było to możliwe, wykonawca przygotował tymczasową drogę technologiczną na wysokości ul. Dybowskiej.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przypomina jednocześnie, że zgodnie z obowiązującymi aktualnie na moście przepisami ruchu drogowego – na odcinku z rusztowaniami rowerzysta powinien zejść z roweru i go przeprowadzić.

Tagged

1 thought on “Prace na moście nabierają tempa. “Apelujemy do rowerzystów o zrozumienie”

  1. Rowerzysta powinien jechać ulicą,ale kierowcy gnają ( jak nie ma korka ) spokojnie po 60-70 km/h ,przy ograniczeniu do 30 km/h. Może patrol Policji by tam stał i walił mandaty piratom ? Albo postawić radar na moście,będzie kasa dla miasta chociaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *