Pracowników czekają zwolnienia? Tesco zamyka swój sklep w Toruniu

Box2 Wiadomości
Fot. Wikipedia

Tesco zamyka część swoich sklepów. W całym kraju zlikwidowane zostaną 32 placówki, a pracę straci około 1,3 tys. osób. Zmiany dotyczą również Torunia.

O zamykaniu kilkudziesięciu swoich placówek Tesco poinformowało w oficjalnym komunikacie. Przyczyną ma być „nierentowność sklepów”.

– Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów – wyjaśniał Martin Behan, dyrektor zarządzający spółki. – To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają na poziom zyskowności całej firmy w Polsce

Jak podkreślił, firma chce zapewnić odpowiednie wsparcie dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie wspomniany proces.

Zwolnienia grupowe w Tesco odbędą się od 1 lutego do 31 marca 2019 r. Problem ten dotyczy również placówek z regionu. W Toruniu planowane jest zamknięcie Tesco przy ul. Wapiennej. W Grudziądzu zniknie zaś sklep przy ul. Wyspiańskiego.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces – dodał Martin Behan. – Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *