Pracowników czekają zwolnienia? Tesco zamyka swój sklep w Toruniu

Box2 Wiadomości
Fot. Wikipedia

Tesco zamyka część swoich sklepów. W całym kraju zlikwidowane zostaną 32 placówki, a pracę straci około 1,3 tys. osób. Zmiany dotyczą również Torunia.

O zamykaniu kilkudziesięciu swoich placówek Tesco poinformowało w oficjalnym komunikacie. Przyczyną ma być „nierentowność sklepów”.

– Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów – wyjaśniał Martin Behan, dyrektor zarządzający spółki. – To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają na poziom zyskowności całej firmy w Polsce

Jak podkreślił, firma chce zapewnić odpowiednie wsparcie dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie wspomniany proces.

Zwolnienia grupowe w Tesco odbędą się od 1 lutego do 31 marca 2019 r. Problem ten dotyczy również placówek z regionu. W Toruniu planowane jest zamknięcie Tesco przy ul. Wapiennej. W Grudziądzu zniknie zaś sklep przy ul. Wyspiańskiego.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces – dodał Martin Behan. – Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.