Prowadzenie ognia, organizacja posterunku i marsz na orientację. Strzelcy wyborowi ćwiczyli w Toruniu

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Instruktorzy strzelców wyborowych w dniach 5-9 października ćwiczyli w toruńskim Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W szkoleniu wzięło udział dwunastu żołnierzy. Była to już 2. edycja kursu doszkalającego, odbywającego się pod hasłem “train the trainers”.

Strzelcy wyborowi ćwiczyli w Toruniu przede wszystkim prowadzenie ognia precyzyjnego i dynamicznego na różne odległości. Odświeżali wiadomości na temat sprzętu wojskowego, ćwiczyli zakładanie i organizację posterunku obserwacyjnego oraz prowadzili marsz na orientację na odcinku 15 km. Odbyli także szkolenie z samopomocy medycznej w warunkach taktycznych. Zdobyte umiejętności instruktorzy będą teraz przekazywać strzelcom wyborowym w brygadach Obrony Terytorialnej.

Strzelcy wyborowi to „oczy i uszy” sekcji. Prowadzą działania rozpoznawcze, pełnią rolę nawigatorów i odpowiadają za ubezpieczenie zespołu. Są mistrzami maskowania i kamuflażu – informuje Sumita Mira Morzyńska, rzecznik prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Centrum Szkolenia WOT w Toruniu to wiodącą instytucja szkoleniowa w Wojskach Obrony Terytorialnej, której głównym celem jest przygotowanie żołnierzy do realizacji zadań na stanowiskach specjalistycznych i dowódczych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *