Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw. Znamy listę stypendystów

Box2 Wiadomości Województwo box
Gala stypendialna Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Prawie 1,4 mln zł trafi w tym roku do najlepszych uczniów techników i szkół branżowych z regionu w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Łącznie stypendia otrzymało 500 uczniów.

– W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Pieniądze w ramach programu Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II trafiają zarówno do uczniów techników jak i szkół branżowych. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.    

Stypendia w ramach projektu otrzymało 350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych. Wysokość stypendium wyniosła od 200 do 500 złotych miesięcznie. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Lista stypendystów z Torunia dostępna jest tutaj. Z kolei listę stypendystów z powiatu toruńskiego znajdziecie tutaj.

Projekt stypendialny Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II realizowany jest w oparciu o środki z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.