Przedpełski, Lambert i Bajerski nominowani do Szczakieli 2021

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Poznaliśmy nominacje do Szczakieli 2021 – corocznych nagród PGE Ekstraligi. Kapituła z Tomaszem Gollobem na czele zaprezentowała nominowanych w pięciu kategoriach. Wśród wytypowanych są dwaj zawodnicy oraz trener Apatora Toruń.

Paweł Przedpełski będzie walczyć o statuetkę Szczakiela w dwóch kategoriach. W Niespodziance Sezonu jest na liście wraz z Danielem Bewleyem (Betard Sparta Wrocław), Jakubem Miśkowiakiem i Mateuszem Świdnickim (obaj z Włókniarza Częstochowa) oraz Damianem Ratajczakiem (Unia Leszno). Z kolei o tytuł Najlepszego Polskiego Zawodnika Sezonu rywalizować będzie z Patrykiem Dudkiem (Falubaz Zielona Góra), Maciejem Janowskim (Betard Sparta Wrocław), Januszem Kołodziejem (Unia Leszno) i Bartoszem Zmarzlikiem (Stal Gorzów).

REKLAMA

Robert Lambert ma szansę, by zdobyć nagrodę dla Najlepszego Zagranicznego Zawodnika Sezonu. Jego konkurentami są Jason Doyle (Unia Leszno), Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław), Leon Madsen (Włókniarz Częstochowa) i Martin Vaculik (Stal Gorzów).

W walce o tytuł Najlepszego Trenera/Menedżera Tomasz Bajerski zmierzy się z Piotrem Baronem (Unia Leszno), Stanisławem Chomskim (Stal Gorzów), Jackiem Ziółkowskim (Motor Lublin) oraz Januszem Ślączką (GKM Grudziądz). Bajerski został nominowany przez kapitułę jednogłośnie. Tomasz Gollob ocenił go jako najlepiej wykorzystującego ruchy taktyczne w trakcie meczów ligowych i jednocześnie trenera zasługującego za to na nominację.

Niejednokrotnie potrafił trudnymi decyzjami odmienić losy spotkań i mocno się wykazywał w obliczu połączenia w jednym składzie umiejętności różnorodnych zawodników – podkreślił Gollob podczas przedstawiania nominacji.

W tych kategoriach (a także w piątej, Najlepszy Junior Sezonu, w której nie ma przedstawiciela Apatora) to kibice zdecydują, kto zasłużył na wyróżnienie. Głosowanie potrwa od 5 do 27 września, będzie można wziąć w nim udział za pośrednictwem strony internetowej www.speedwayekstraliga.pl lub w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

Szczakiele to nagrody przyznawane przez PGE Ekstraligę i jej kibiców oraz kapitułę (w taki sposób wyłaniany jest najlepszy wyścig sezonu, tutaj decyduje redakcja sportowa Canal+). Tradycyjnie nagrodę dla najlepszej drużyny odbiera mistrz Polski w danym sezonie. Szczakiele organizowane są od 2013 roku. Nazwa konkursu pochodzi od nazwiska pierwszego Polaka, który został indywidualnym mistrzem świata na żużlu – Jerzego Szczakiela, zmarłego rok temu we wrześniu. Pomysłodawcą nazwy był inny wybitny polski żużlowiec, Zenon Plech (również odszedł w zeszłym roku, w listopadzie).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *