Rada Powiatowa Nowej Lewicy za Podgórskim

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Krzysztof Podgórski/Facebook

Wczoraj odbyło się posiedzenie toruńskiej Rady Powiatowej Nowej Lewicy, na której przyjęto uchwałę wzywającą przewodniczącego Włodzimierza Czarzastego do przyjęcia do frakcji SLD Krzysztofa Podgórskiego oraz innych polityków, m.in. Andrzeja Rozenka.

Posiedzenie odbyło się za zgodą wojewódzkiego zarządu partii. Uchwały wzywające przewodniczącego Czarzastego do wpisania do frakcji SLD Nowa Lewica wszystkich, którzy nie zostali tam zapisani, poparto przy jednym głosie wstrzymującym się.

REKLAMA

Jak poinformował w mediach społecznościowych sam Podgórski:

Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki Nowej Lewicy zmienił decyzję, nie poparł stanowiska Czarzastego o utracie przeze mnie członkostwa w Nowej Lewicy i przywrócił mnie o wszystkich funkcji partyjnych.

Rada wybrała także sześciu kandydatów na na delegatów na Kongres Lewicy. W posiedzeniu brał udział członek Rady Krajowej partii, poseł Robert Kwiatkowski.

Wieczorem podano, iż sąd partyjny podtrzymał decyzję o nieprzyjęciu Andrzeja Rozenka do frakcji SLD. Nie wiadomo jak na razie, jaką decyzję podejmie w sprawie Podgórskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *