Radni zdecydowali. Od czerwca mniej za bilety weekendowe

Box2 Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Torunia podjęto uchwałę o obniżeniu cen biletów weekendowych i rodzinnych weekendowych. Zmiany mają zachęcić do korzystania z transportu zbiorowego. Zaczną obowiązywać od 4 czerwca.

W chwili obecnej za bilet weekendowy dla dwóch osób trzeba zapłacić 20 zł, a za bilet rodzinny weekendowy 14 zł. Od 4 czerwca można liczyć na 30 proc. obniżki. Bilety weekendowe kosztować będą 14 zł, a rodzinne weekendowe 10 zł. Co motywowało decyzję radnych o obniżeniu cen biletów?

– Od 1 czerwca w strefie śródmiejskiej opłaty za parking pobierane będą od poniedziałku do soboty. Wyszliśmy z propozycją obniżenia cen biletów weekendowych i rodzinnych weekendowych jako alternatywne rozwiązanie zachęcające do korzystania z transportu zbiorowego – mówił na czwartkowej sesji dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Marcin Kowallek.

Obniżka cen biletów weekendowych przy jednoczesnym wzroście opłat za parkowanie ma stanowić dla mieszkańców i turystów zachętę do zmiany preferencji komunikacyjnych. Spadek wynikający z obniżenia cen biletów ma zostać zrekompensowany wzrostem ilości sprzedaży.

Fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *