Red Bull Paper Wings – w czwartek w Toruniu eliminacje zawodów papierowych samolotów

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W najbliższy czwartek na Wydziale Nauk Historycznych UMK przy ulicy Bojarskiego 1 odbędą się eliminacje zawodów Red Bull Paper Wings. Zmierzą się w nich miłośnicy składania i rzucania papierowymi samolotami.

Zawody odbędą się między 9:00 a 17:00. Zadaniem uczestników jest złożenie samolotu ze zwykłej kartki papieru w formacie A4, w taki sposób, by przeleciał jak najdłuższy dystans, najdłużej utrzymał się w powietrzu lub był w stanie wykonać akrobacje. Samolotu nie można rozrywać albo sklejać, zaś gramatura papieru użytego do jego stworzenia nie może przekraczać 100 gramów.

Eliminacje kategorii „akrobacje podczas lotu” zostaną przeprowadzone online na TikToku. Uczestnicy mają za zadanie nagrać krótki film ukazujący ich występ i wraz z odpowiednimi hashtagami, udostępnić klip na TikToku. Następnie krajowe jury wybierze zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na światowych finałach w Salzburgu. Z kolei w kategoriach “lot na czas” i “dystans lotu” eliminacje będą mieć miejsce w punktach kwalifikacyjnych.

Jak dotąd największy dystans lotu papierowym samolocikiem w Polsce to 50 metrów (globalny wynik to 60,01 m), zaś najdłuższy czas to 10,6 sekundy (na świecie 14,8 s).

Red Bull Paper Wings to największe zawody samolotów papierowych na świecie. W poprzedniej edycji jeden z reprezentantów Polski zajął drugie miejsce w kategorii akrobacji podczas światowego finału.

Participant performs in longest airtime discipline during the Red Bull Paper Wings World Finals 2019 in Salzburg, Austria on May 18, 2019. // Joerg Mitter / Red Bull Content Pool // SI201905190122 // Usage for editorial use only //

Aby wziąć udział w zawodach, należy odwiedzić stronę: www.redbullpaperwings.com i odnaleźć najbliższy przystanek kwalifikacyjny. Na stronie znaleźć można również dokładne instrukcje, w jaki sposób zgłosić się do kategorii akrobacje podczas lotu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.