Regularnie włamywał się do piwnic. Wpadł po kradzieży słoików z zaprawami

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Kilkanaście włamań i kradzieży miał na koncie mężczyzna, który w ubiegłą sobotę 16 maja został zatrzymany przez policję.W sumie usłyszał 25 zarzutów, za które grozi mu nawet 10 lat więzienia. 46-latek wpadł w ręce mundurowych krótko po dokonaniu kolejnego włamania.

Toruńscy policjanci mężczyznę zatrzymali po godz. 6:00. Samochód, którym podróżował stanął do policyjnej kontroli przy ul. Antczaka. 46-latek w aucie przewoził przedmioty, które chwilę wcześniej ukradł z piwnicy jednego z bloków w okolicy, co szybko wykryli funkcjonariusze. Łupem włamywacza okazały się rower, rolki oraz… słoiki z zaprawami. 

Mundurowi wykryli, że mężczyzna usiłował także włamać się do kilku innych piwnic we wspomnianym bloku. Co więcej, po przeanalizowaniu zgłaszanych wcześniej przypadków włamań, okazało się, że zatrzymany na koncie ma kilkanaście innych włamań i kradzieży, sięgających połowy stycznia. Piwnice, wózkownie i komórki lokatorskie w blokach na Jakubskim, Bydgoskim i Chełmińskim Przedmieściu padały ofiarą włamywacza. Ukradł łącznie 9 rowerów, ale zabierał także inne wartościowe przedmioty, jak np. narzędzia. 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty – 20 dotyczących włamań i kolejnych 5 za kradzieże. Do czasu zakończenia postępowania, objęty będzie dozorem policyjnym. Do więzienia może trafić nawet na 10 lat. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *