Rejsy po Wiśle z okazji Dnia Ojca

Box2 Na luzie
Fot. Fundacja "Zamek Dybów I Gród Nieszawa"

Nie masz pomysłu na prezent dla taty? Chcesz być oryginalny i spędzić czas z tatą? Zabierz go na rejs po Wiśle.

23 czerwca, od godz. 10:00 do 18:00, popłynąć będzie można z Bulwaru Filadelfijskiego, z pomostu na wysokości Bramy Żeglarskiej. Trasa rejsów wytyczona została wzdłuż Bulwaru. Rejsy odbywać będą się co godzinę. Darmowe bilety będzie można odebrać przy pomoście od godz. 9:00. Popłynąć będzie mogło łącznie 320 osób. Kolejne rejsy zaplanowano na 20 lipca. Odbędą się na trasie Zamek Dybów – Olenderski Park Etnograficzny – Zamek Dybów. Zapisy na nie ruszą 24 czerwca, od godz. 8:00 i potrwają do wyczerpania miejsc.

Zapisywać można się, wysyłając na adres: 
sekretariat@dybow-nieszawa.org.pl.

W zgłoszeniu należy podać: imiona i nazwiska zgłaszanych osób, kontakt telefoniczny, wagę zgłaszanych osób, wiek – w przypadku dzieci.
Zgłoszenia przysłane przed 24 czerwca, godz. 8:00, nie będą brane pod uwagę!

W poprzednich latach rejsy wzbudziły spore zainteresowanie – zarówno wśród miłośników historii regionu, jak i całych rodzin pragnących aktywnie spędzić weekend. Również podczas tegorocznej edycji rejsów “Śladami Wisły” jedni i drudzy z pewnością odnajdą to, czego szukają. Rejsy są doskonałą okazją do zaprezentowania piękna wiślanych atrakcji w nowym świetle oraz bliższego przyjrzenia się Toruniowi z niecodziennej perspektywy. 

Nie tylko wspaniałe okoliczności przyrody będą stanowiły atrakcję. Warto dodać, że łodziami sterować będą flisacy. Przedstawiciele tej niezwykłej grupy zawodowej, zajmującej się w dawnej Polsce spławem rzecznym, opowiedzą o flisaczej kulturze, obyczajach, a także swoim intrygującym rzemiośle. Wieloma ciekawostkami podzielą się również historycy i etnolodzy.

Organizatorem akcji jest Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *