Rośnij z nami – doradztwo biznesowe w IPH [WYWIAD]

Box2 Izba Przemysłowo-Handlowa Wiadomości Wywiady
fot. Łukasz Piecyk

O usłudze doradztwa biznesowego rozmawiamy z Martą Olszewską, dyrektor biura Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu.

Do kogo skierowana jest nowa usługa doradztwa biznesowego w IPH?

REKLAMA

„Rośnij z nami – doradztwo biznesowe IPH” jest to projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na rozwoju. W gronie naszych klientów są przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz duże międzynarodowe firmy. W dynamicznie zmieniającej się gospodarce prowadzenie firmy wymaga nieustannej obserwacji trendów, analizy ryzyka oraz nieustającej pracy nad dostosowaniem działań firmy do zmieniających się okoliczności. Dla wielu firm szansą na rozwój jest znalezienie zewnętrznego wsparcia. Skupiamy się głównie na firmach z sektora MŚP, gdyż z naszych obserwacji wynika, że to właśnie tym firmom trudniej jest skorzystać z usług doradczych. Mniejsze przedsiębiorstwa mają często ograniczone zasoby ludzkie i znalezienie odpowiedniego doradcy bywa dla nich kłopotliwe.

Jacy eksperci znajdują się w bazie ekspertów i w jakich dziedzinach się specjalizują?

Eksperci, których mamy w bazie, to doświadczeni specjaliści z wielu dziedzin związanych z prowadzeniem i rozwojem przedsiębiorstw. Działania, które prowadzi IPH w Toruniu, dają nam dostęp do wielu specjalistów z dziedzin takich jak prawo, finanse, marketing czy fundusze unijne. Mamy w swojej ofercie również bardziej wyspecjalizowane usługi, takie jak zarządzanie projektami czy Design Thinking. Możemy powiedzieć, że dysponujemy specjalistami z każdej dziedziny, która może mieć wpływ na dane przedsiębiorstwo.

Jak można skorzystać z usługi „Rośnij z nami – usługi doradcze IPH”?

Droga do skorzystania z usług jest maksymalnie uproszczona. Pierwszym krokiem jest kontakt z opiekunem całego projektu – Sylwią Koźlińską (+48 885 267 907; kozlinska@iph.torun.pl). Kolejne kroki to rozmowa na temat potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa oraz wybranie odpowiednich ekspertów, którzy mogą podjąć się realizacji usługi doradczej. W obecnych czasach oferujemy klientom zarówno możliwość kontaktu osobistego, jak i elektronicznego. Również z ekspertami spotykamy się osobiście lub online.

Dlaczego warto wybrać usługi doradcze w IPH?

Szukając rozwiązań dla klientów, wychodzimy poza utarte szlaki. Wiemy, że kluczem do udanej współpracy jest znalezienie idealnie dopasowanego do potrzeb danego przedsiębiorstwa doradcy. Oferujemy pełen zakres wsparcia w bieżącej pracy przedsiębiorstwa, a także pomoc w budowaniu strategii firmy. Nasze usługi w zakresie rozwoju działalności pomagają ewoluować i zwiększać wartość firmy. Jeden z zadowolonych klientów mówi: „Polecam współpracę z Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu. W ramach projektu >Rośnij z nami – usługi doradcze IPH< otrzymałem poszukiwane wsparcie doradcze. Ekspert posiada dużą wiedzę merytoryczną i pomógł w wyborze oraz podjęciu odpowiedniej decyzji. Obsługa zaangażowana, szybka i sprawna”.

Jakie korzyści dla korzystających wiążą się z doradztwem biznesowym?

Korzyści wynikające z realizacji usługi „Rośnij z nami – usługi doradcze IPH” są bardzo szerokie. Najistotniejszą jest na pewno oszczędność czasu. IPH bierze na siebie poszukiwanie najlepszego eksperta. Eksperci są przez nas sprawdzeni i certyfikowani, co daje gwarancję najwyższej jakości usług. IPH przedstawia potencjalnemu klientowi kilka dopasowanych ofert i na bieżąco monitoruje zadowolenie ze współpracy i jej efekty

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *