Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych. Ile miejsc czeka na uczniów?

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

W poniedziałek rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny. Będzie on przeprowadzony drogą elektroniczną.

System elektronicznej rekrutacji do czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i trzyletnich branżowych szkół I stopnia będzie prowadzony za pośrednictwem strony https://torun.edu.com.pl/kandydat, dostępnej od najbliższego poniedziałku.

Przygotowano 3218 miejsc, w tym 330 w 6 szkołach branżowych pierwszego stopnia, 1140 w 8 technikach oraz 1748 w 11 liceach ogólnokształcących.

Do 21 czerwca do 15:00 można zgłaszać się do oddziałów ogólnodostępnych w liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia, oraz do integracyjnego w VII Liceum Ogólnokształcącym. Natomiast ci, którzy wybierają na przykład szkołę sportową, dwujęzyczną albo przygotowania wojskowego lub profil uniwersytecki, muszą się zapisać do 31 maja do 15:00.

Kandydaci mogą zmienić decyzję, będzie to możliwe od 24 czerwca do 12 lipca do godz. 15:00. Wtedy też należy złożyć do szkoły pierwszego wyboru świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Wnioski można dostarczyć osobiście lub elektronicznie z użyciem podpisu zaufanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.