Rusza testowanie nauczycieli

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od poniedziałku 11 do piątku 15 stycznia testowani na obecność SARS-COV-2 będą nauczyciele klas I-III szkół podstawowych.

Testy na obecność koronawirusa będą bezpłatne i obejmą nauczycieli najmłodszych uczniów, a także pracowników administracji i obsługi. To jednak nie wyniki testów zadecydują o tym, czy dzieci powrócą do stacjonarnego nauczania. Wpływ na to, według Ministerstwa Zdrowia, będzie miał dalszy przebieg epidemii.

Testy nie będą obowiązkowe. Jeśli nauczyciel nie ma żadnych niepokojących objawów, nie będzie musiał poddawać się testowi i mimo braku testu będzie mógł wrócić do nauczania.

– Według Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej do pobrania wymazów zgłosiło się 762 pracowników toruńskiej oświaty, z czego 526 to nauczyciele klas I-III, a 236 inni pracownicy. Do testów nie zakwalifikowano osób, które przeszły COVID-19, czyli tzw. ozdrowieńców – czytamy na stronie torun.pl.

Testy będą prowadzone w dwóch punktach prowadzonych przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną przy Motoarenie. Będą się odbywały w godz. 10:00-16:00, a o dniu, miejscu i wyznaczonej godzinie nauczyciele będą informowani sms-em.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *