Rusza Toruński Tydzień Restauracji. Promocyjne ceny, warsztaty i Festiwal Smaków z Robertem Makłowiczem

Box2 Wiadomości
Akcja trwa w dniach 9-16 października 2020 r. Fot. Łukasz Piecyk

To pierwsza tego typu akcja, której przyświeca hasło #ToruńŚwiętujePrzyStole. Biorące udział w wydarzeniu restauracje przygotowały dla swoich klientów 3-daniowe posiłki w cenie 45 zł. Do tego zaplanowane są dodatkowe wydarzenia, a także plebiscyt na najlepszą restaurację, biorącą udział w akcji.

Toruński Tydzień Restauracji rusza dzisiaj, tj. 9 października i potrwa do 16 października. W tym czasie klienci kilku toruńskich restauracji będą mogli zjeść smaczny, 3-daniowy posiłek w promocyjnej cenie 45 zł. Menu będzie nawiązywać do tradycyjnych dań kuchni polskiej i w ten sposób wpisze się w obchody 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Restauracje, które przystąpiły do akcji to: Baku, Chwast Prast Vege Bistro, Gęsia Szyja, Grudziądzka 132, Mamma Mia, Mio Piano, Restauracja Hotelu Filmar, Thailand, Widelec, Zajazd Staropolski w Hotelu Gromada. Na restauracje będzie można głosować. Ta, która najbardziej przypadnie do gustu klientom, otrzyma nagrodę – Chochlę Prezydenta Miasta Torunia.

To nie wszystkie atrakcje, przygotowane przez organizatorów. Bezpłatnie będzie można wziąć także udział w warsztatach kulinarnych on-line, nadawanych z Akademii Kulinarnej Studio A w Toruniu. A po zakończeniu Toruńskiego Tygodnia Restauracji, w dniach 17-18 października, będzie można wziąć także udział w Toruńskim Festiwalu Smaków. Zostanie zorganizowany w Centrum Targowym Park przy ul. Szosa Bydgoska i pojawi się na nim Robert Makłowicz.

Celem akcji jest z jednej strony wydłużenie sezonu turystycznego w Toruniu, a z drugiej zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty lokalnych restauracji i w ten sposób wsparcie toruńskiej branży gastronomicznej. Wydarzenie organizuje gmina miasta Toruń, Akademaę Kulinarna Studio A w Toruniu oraz Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *