Ruszają miejskie przedszkola. Na chwilę obecną gotowych jest 30 proc. placówek

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Ruszyły już trzy miejskie żłobki, teraz czas na przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Od poniedziałku możliwy będzie powrót najmłodszych mieszkańców Torunia do części placówek. W żadnej placówce liczba zgłoszonych dzieci nie przekroczyła liczby przygotowanych miejc.

Od poniedziałku 18 maja ponownie otwartych zostanie pięć miejskich przedszkoli (nr 3, 4, 6, 7 i 9) oraz oddziały przedszkolne w trzech szkołach podstawowych (nr 9, 11 i 18). Kolejnego dnia, 19 maja, rusza Przedszkole Miejskie nr 17. Natomiast 21 maja ruszają oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nr 7, 16 i 19. Toruńskie placówki intensywnie przygotowywały się do uruchomienia od momentu, gdy ogłoszono rozporządzenie o możliwości otwarcia miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi od 6 maja. Trwało m.in. przygotowywanie wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, a także analizowanie zainteresowania rodziców ponownym posłaniem maluchów do przedszkoli i żłobków. Liczba miejsc w placówkach musiała zostać ograniczona ze względów bezpieczeństwa. Okazało się jednak, że liczba zgłoszonych dzieci do poszczególnych placówek nie jest duża.

Najwięcej miejsc przygotowanych zostało w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 16, bo aż 86, ale zgłoszono zalewie 25 dzieci. Dość duże zainteresowanie wykazywali rodzice dzieci z przedszkoli nr 3 i nr 4. Natomiast w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 7 nie zgłoszono ani jednego dziecka. W żadnym przypadku jednak zgłoszonych dzieci nie było więcej niż dopuszczalnych miejsc. Na chwilę obecną gotowość do ponownego otwarcia zgłosiło tylko 12 z 40 dyrektorów publicznych placówek. Co z pozostałymi 12 przedszkolami i 16 oddziałami przedszkolnymi? Prawdopodobnie zostaną otwarte dopiero po 25 maja.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *