Sędzia z Torunia sędzią w hicie PKO Ekstraklasy

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay

Bartosz Frankowski z Torunia poprowadzi hit PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa.

Spotkanie pomiędzy “Kolejorzem” a warszawską Legią elektryzuje wszystkich fanów piłki nożnej w Polsce. W tych meczach nigdy nie brakuje emocji i kontrowersji.

REKLAMA

Mimo tego, że w obecnym sezonie drużynie z Poznania delikatnie mówiąc nie idzie najlepiej, spotkanie na pewno będzie emocjonujące.

Legia zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i zbliża się do kolejnego mistrzostwa Polski. Druga w tabeli Pogoń Szczecin traci do zespołu ze stolicy aż 10 punktów.

Lech Poznań natomiast zajmuje 9. pozycję w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Taki dorobek punktowy oznacza, że ostatnia w tabeli Stal Mielec traci do Lecha 10 punktów, a “Kolejorz” traci do lidera z Warszawy aż 22 oczka. W pierwszym meczu obu drużyn lepsza była Legia, która wygrała u siebie 2:1.

Głównym sędzią niedzielnego spotkania będzie Bartosz Frankowski. Arbiter jest ceniony w Polsce, ale w ostatnim czasie dość często zdarza mu się podjąć nie do końca dobrą decyzję. Doszło nawet do tego, że drużyna z Warszawy poprosiła Kolegium Sędziów o to, aby sędzia z Torunia został odsunięty od prowadzenia jej meczów.

Asystentami Frankowskiego będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym będzie Sylwester Rasmus. Za VAR odpowiedzialni będą Marcin Borkowski i Paweł Gil.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30. Będzie można je obejrzeć m.in. w TVP Sport.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *