Sierpień w Straży Miejskiej – jakich interwencji było najwięcej?

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Straż Miejska w Toruniu podsumowała swoje działa podjęte w sierpniu. Wylegitymowano 1538 sprawców naruszeń prawa i przeprowadzono 1452 interwencje.

Najwięcej, bo 877 z nich (około 60 proc. wszystkich interwencji), dotyczyło wykroczeń w ruchu drogowym. Wynikały one głównie ze zgłoszeń przyjętych od mieszkańców z prośbą o zainterweniowanie (67,8 proc. sprawców wykroczeń zostało pouczonych). 393 interwencje (27 proc.) miały związek z kwestiami porządkowymi, takimi jak zaśmiecanie miejsc publicznych, picie alkoholu i palenie tytoniu w miejscach niedozwolonych czy niesprzątanie po swoim psie.

83 razy interweniowano w sprawach przeciwko obyczajności publicznej: przeklinania w miejscach publicznych czy nieobyczajnych wybryków. 20 interwencji dotyczyło bezpieczeństwa osób i mienia np. zakłócania ładu i porządku publicznego, czy natarczywego żebractwa. Dwa razy zajmowano się łamaniem rozporządzeń rządowych związanych ze stanem epidemii.

Zatrzymano 77 sprawców wykroczeń i przestępstw takich jak kradzieże, pobicia, wybryki chuligańskie oraz spowodowane kolizji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *