Sobota w Toruniu – przegląd wydarzeń kulturalnych

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś w mieście między innymi pierwszy dzień gęsiego jarmarku, spotkanie z Markiem Sekielskim czy koncert Michała Bajora. Oto kalendarium propozycji.

godz. 10.00-17.00 – Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny 2021, także 7.11., al. Solidarności 1-3
W programie największy w Polsce gęsi jarmark: kiermasz świeżych gęsi, potraw z gęsiny oraz produktów regionalnych. Nie zabraknie także pokazów kulinarnych, które w tym roku poprowadzą: Karol Okrasa, Katarzyna Bujakiewicz, Jarosław Kret oraz Kazik Józefowicz i Jagoda Łaganowska.
plac przy CKK Jordanki:

REKLAMA

  • godz. 10.00 – Otwarcie kiermaszu gęsinowego
  • godz. 10.00 – Rozpoczęcie działalności strefy dziecięcej – namiot Fundacji Hodowców Polskiej Gęsi Białej
  • godz. 10.30 – Rozpoczęcie działań promocyjnych – konkursy z nagrodami – namiot Urzędu Marszałkowskiego
  • godz. 10.30 – Filmowe archiwum akcji Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina – telebim

Sala Kameralna CKK Jordanki:

  • godz. 11.00 – Prezentacje kulinarne: Kazik Józefowicz. Gęś na wakacjach z wątróbką w calvadosie – pokaz zakończony degustacją oraz konkursem.
  • godz. 12.30 – Prezentacje kulinarne: Jagoda Łaganowska. Pierś z gęsi z karmelizowanymi jabłkami i sosem malinowo-żurawinowym – pokaz zakończony degustacją oraz konkursem.
  • godz. 14.00 – Prezentacje kulinarne: Karol Okrasa. Strudel z gęsi z wędzonym puree buraczanym– pokaz zakończony degustacją oraz konkursem.
  • godz. 15.30 – Prezentacje kulinarne: Karol Okrasa. Zapiekanka z gęsi z dynią i wędzonym majonezem – pokaz zakończony degustacją oraz konkursem.

Uwaga! Udział w prezentacjach kulinarnych jest możliwy tylko na podstawie bezpłatnych zaproszeń. Są one dostępne w namiocie Urzędu Marszałkowskiego.

godz. 12.00 – Weekendowe Zwiedzanie Dworu Artusa, Rynek Staromiejski 6
Dwór Artusa to nie tylko centrum kultury, ale również zabytek historyczny i architektoniczny. Z budynkiem związany jest szereg wspomnień, historii i opowieści, bez których zrozumienie Torunia jako ośrodka handlu, gospodarki i sztuki nie byłoby możliwe. Pod okiem przewodnika, możecie zajrzeć do reprezentacyjnych sal (na co dzień niedostępnych dla gości), wysłuchać burzliwej historii miejsca i budynku, a także poznać wiele nieznanych szerzej ciekawostek i legend. Oprowadzanie odbędzie się przy grupie co najmniej 5 osób. Bilety: 10 zł, 5 zł ulgowy

godz. 18.00 – Bliskie spotkania z człowiekiem – Marek Sekielski, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Ideą cyklu są rozmowy z ludźmi, których nieszablonowe biografie, odwaga i wewnętrzna siła mogą pozytywnie oddziaływać na czyjeś spojrzenie na świat. Doświadczenia jakimi dzielą się nasi goście niejednokrotnie pokazują w jaki sposób pokonywać własne bariery oraz wychodzić poza strefę komfortu, by dokonać zmiany na lepsze. Podczas najbliższego wydarzenia spotkamy się z Markiem Sekielskim. Dziennikarz z charakterystyczną dla siebie otwartością opowie o walce z alkoholizmem, konsekwencjach publicznego przyznania się do nałogu oraz w jaki sposób bolesną i trudną historię przekuć w życiowy sukces. W dniu wydarzenia będziecie mogli nabyć “Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba” – najświeższą książkę Marka Sekielskiego. Napisana we współpracy z Adamem Nowakiem publikacja opowiada o wychodzeniu autorów z nałogu, nie uciekając od tego, co najbardziej prywatne. Bilety: 10 zł

godz. 18.00 – Michał Bajor – Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Tradycyjnie na początku listopada Michał Bajor wraz ze swoim zespołem muzycznym wystąpi w CKK Jordanki. Artysta na specjalne życzenie wiernych fanów ponownie zaprezentuje program koncertowy oparty na wydawnictwie płytowym „Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie”. Premiera płyty odbyła jesienią 2019 r., ale w dalszym ciągu cieszy się dużym powodzeniem, a wielbiciele artysty nieustannie chcą oglądać jego recitale. Bilety : 125 zł, 110 zł, 95 zł, 80 zł

godz. 19.00 – CoCArt Music Festival, Centrum Sztuki Współczesnej, Wały gen. Sikorskiego 13
Uczta dla fanów szeroko rozumianej nowej muzyki i sztuki audiowizualnej. Począwszy od 2008 r. na festiwalu w toruńskim CSW pojawiają się znakomici muzycy, performerzy, artyści dźwięku i obrazu z całego świata. Wystąpią: Mirt / Ter, Mazzoll / Przeździecki, Podpora / Kohyt. After party – godz. 23.00, Pers

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *