Sokoły Toruń ponownie mistrzem Polski!

Box2 Sport
Fot. nadesłane

Toruńscy hokeiści mogą mówić o dużym sukcesie. Trzy tygodnie temu w Janowie Mistrzostwo Polski wywalczyli sportowcy w kat. Żaka Starszego (U-14), w niedzielę, na lodowisku w Bytomiu, złoto zdobyli Młodzicy (U-16).

Mistrzostwa Polski w hokeju na lodzie w kat. Młodzika odbyły się w dniach 23-28 kwietnia. W rywalizacji grupowej torunianie pokonali kolejno UKS Niedźwiadki Sanok 5:3 (bramki: Nawrocki: 2, Podborny, Kańczewski, Lewandowski) oraz MMKS Podhale Nowy Targ 6:1 (bramki: Maćkowski 2, Wiwatowski K., Napiórkowski, Podborny, Schaefer). W ostatnim grupowym spotkaniu torunianie ulegli drużynie MOSM Tychy 3:5 (bramki: Kowalski A., Wiwatowski K., Shirkov).

REKLAMA

W półfinale Mistrzostw rywalem Sokołów była drużyna gospodarzy – TMH Polonia Bytom. Po emocjonującym meczu torunianie wygrali 5:3 (bramki: Nawrocki 2, Lewandowski, Ziarkowki, Golik). Ponieważ w drugiej półfinałowej parze triumfowała ekipa MUKS Naprzód Janów (pokonując drużynę z Nowego Targu 6:5), to właśnie z ekipą ze Śląska przyszło się zmierzyć Sokołom w meczu o złoty medal Mistrzostw Polski. Warto dodać, że do tego etapu rozgrywek drużyna z Janowa nie zanotowała żadnej porażki.

Finałowa rozgrywka to walka dwóch godnych siebie rywali – zdecydowanie najlepszych zespołów tegorocznych Mistrzostw Polski.  Gra toczyła się w niezwykle szybkim tempie, ale licznie zgromadzeni kibice zobaczyli jedynie 4 gole.

Mecz miał jednego bohatera – Michała Nawrockiego z Sokołów. To on zdobył dla torunian wszystkie trzy bramki (w tym jedną z rzutu karnego). Niemal bezbłędnie grająca formacja obronna Sokołów pozwoliła sobie na strzelenie zaledwie jednej bramki, co oznaczało, że w finałowej rozgrywce torunianie triumfowali w stosunku 3:1

Trzy tygodnie wcześniej w rozgrywanym w Janowie finale rozgrywek  Żaka Starszego (U-14) Sokoły Toruń również wygrały w stosunku 3:1 z Ekipą UKS Niedźwiadki Sanok.

Skład Sokołów Toruń w kategorii Młodzika:
Maksymilian Lisewski, Antoni Gauvin, Jakub Mądraszewski, Konrad Kańczewski, Grzegorz Podborny, Eryk Schaefer, Maksymilian Lewandowski, Michał Nawrocki, Mateusz Golik, Timotei Shirkov, Kacper Ziarkowski, Szymon Maćkowski, Kamil Wiwatowski, Michał Wiwatowski, Michał Gołębiewski, Mateusz Błotnicki, Patryk Napiórkowski, Adam Kowalski, Konrad Kowalski, Kacper Laskowski, Dominik Koszłka.

Trener: Paweł Głaz 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *