Speedway Grand Prix zostaje w Toruniu na kolejny rok

Box2 Sport Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

Toruń będzie organizatorem Speedway Grand Prix do 2021 roku. O decyzji poinformowano na wczorajszej konferencji prasowej z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego i dyrektora zarządzającego BSI Paula Bellamy’ego.

Zawarta w czerwcu 2017 roku umowa zakładała, że zawody odbywać się będą w Toruniu przez trzy lata, a więc do 2020 roku. Na wczorajszej konferencji prasowej podpisany został aneks do umowy, zgodnie z którym Speedway Grand Prix zostanie w mieście Kopernika na jeszcze jeden rok. 

REKLAMA

– Początki zawodów Grand Prix w Toruniu sięgają roku 2010, kiedy to 19 czerwca tytuł indywidualnego mistrza świata zdobywał Tomasz Gollob. W tym roku zawody organizowali będziemy już po raz jedenasty – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

– Przez cały czas, kiedy organizowaliśmy cykl Speedway Grand Prix w Toruniu, mogliśmy liczyć na bardzo lojalnego i niezawodnego partnera – powiedział dyrektor zarządzający BSI Paul Bellamy. – Chciałbym podziękować Toruniowi za to, co zrobił dla światowego żużla. Budowa Motoareny oraz wasze wizjonerstwo wyniosło czarny sport na zupełnie inny poziom.

3 października 2020 będzie miała miejsce najbliższa runda Speedway Grand Prix. Bilety nabyć można na stronie https://kstorun.kupbilety.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *