Starówka nocą. W pięcioro skakali po dachu samochodu

112 Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu

W poniedziałkową noc strażnicy miejscy zatrzymali grupę pięciu osób dewastujących samochód zaparkowany na ul. Różanej. Sprawców wypatrzył operator miejskiego monitoringu.

Do tego zdarzenia doszło ok. godz. 2.10 w poniedziałek. Operator monitoringu Straży Miejskiej w Toruniu zauważył pięć osób skaczących po dachu samochodu osobowego zaparkowanego przy ul. Różanej.

– O fakcie tym natychmiast poinformował dyżurnego straży miejskiej, który skierował w miejsce zdarzenia patrol – informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu. – Strażnicy bardzo szybko pojawili się przy dewastowanym pojeździe i zatrzymali wszystkich podejrzanych.

W grupie znalazły się dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku 21-23 lata. Osoby zostały przekazane policji.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Starówka nocą. W pięcioro skakali po dachu samochodu

  1. A CO ROBIŁ SAMOCHÓD NA RÓŻANEJ? TAM NIE MA WYZNACZONYCH MIEJSC POSTOJOWYCH. W strefie zamieszkania nie wolno parkować gdzie się chce!!!

  2. @Franek
    Całkiem dobre pytanie 😉

    Zapewne ta historia zostanie potraktowana jako +1 do sukcesów SM i miejskiego monitoringu. W rzeczywistości tylko potwierdza pesymistyczne wnioski z badań kryminologicznych: monitoring, nawet wszechobecny i kosztujący majątek, nie zmniejsza tzw. przestępczości spontanicznej (czyli np. pod wpływem alkoholu), nie rozwiązuje też problemu nagminnych wykroczeń drogowych, na tyle typowych, że monitorujący przestają je zauważać, wypatrując na ekranach zachowań gwałtownych, odbiegających od normy, przykuwających uwagę. Strażnicy ślęczą przed monitorami, a pijackie wybryki i awantury na Starym Mieście jak były, tak są codziennością, chaos komunikacyjno-parkingowy natomiast wręcz z roku na rok rośnie, choć wydawałoby się, że czujne oko operatora monitoringu pokieruje patrolami i w krótkim czasie pozwoli uporządkować “strefę zamieszkania”. Może więcej dałoby wzmocnienie fizycznej obecności patroli i konsekwentne (!) egzekwowanie przepisów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *