Startują konsultacje nowego programu regionalnego. Znamy harmonogram spotkań

Box2 Wiadomości Województwo box
Konferencja inaugurująca konsultacje programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące nowego programu regionalnego, będącego podstawą inwestowania unijnych środków nowej perspektywy w województwie kujawsko-pomorskim. Konsultacje otworzyła dzisiejsza konferencja z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałków Zbigniewa Ostrowskiego i Zbigniewa Sosnowskiego, przedstawicieli Komisji Europejskiej i rządu, a także samorządowców z regionu.

Nowy program regionalny nosi nazwę Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (FE KP) 2021-2027, a jego budżet to 1 753 mln euro. W ramach konsultacji zaplanowano spotkania w różnych częściach województwa, zarówno stacjonarnie, jak i online. Ich harmonogram dostępny jest tutaj.

– Przedmiotem konsultacji jest przyjęta przez zarząd województwa pierwsza wersja projektu programu regionalnego. Wchodzimy w niezwykle istotny z punktu widzenia programowania proces konsultacji z partnerami społecznymi i gospodarczymi, który pozwoli nam dostosować przyjęte założenia i koncepcje do oczekiwań i potrzeb mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wnioski i uwagi z konsultacji zostaną uwzględnione w nowej wersji FE KP 2021-2027. Zarząd województwa powinien przyjąć ją jeszcze w grudniu. Na styczeń zaplanowano konferencję podsumowującą konsultacje. Następnie dokument trafi do Komisji Europejskiej, z którą rozpoczną się negocjacje. Uruchomienie programu wykorzystania funduszy z FE KP 2021-2027 planowane jest na lipiec 2022. Aktualny projekt dokumentu poddawanego konsultacjom dostępny jest tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *