Strażacy z Torunia świętowali niepodległość

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński

Wczoraj przy siedzibie toruńskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uroczystości wzięli udział prezydent miasta Michał Zaleski oraz starosta powiatu toruńskiego Marek Olszewski.

Straż pożarna to formacja najbardziej ceniona, poważana i szczególnie lubiana Polsce, a także w wielu krajach Europy i świata. Bardzo dziękuję za Waszą postawę i życzę, aby służba przynosiła potwierdzenie znaczenia dla społeczeństwa, satysfakcję osobistą oraz by dawała poczucie służenia ojczyźnie – zwrócił się do toruńskich strażaków prezydent Zaleski.

Wręczono awanse na wyższe stopnie 10 strażakom z toruńskiej PSP, którzy wyróżniają się podczas służby.

Nasza codziennie dobrze wykonywana służba i praca oraz przyzwoite życie to patriotyzm XXI wieku. W imieniu swoim i wszystkich funkcjonariuszy komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, składając dziś hołd naszym przodkom za najcenniejszy dar, jakim jest wolność, pamiętajmy, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jej dla kolejnych pokoleń. Służmy zatem naszemu krajowi i społeczeństwu w myśl strażackiej dewizy: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – mówił komendant miejski PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Reszkowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *