Strzały w podstawówce w Brześciu Kujawskim. Ranne są dwie osoby: sprzątaczka i uczennica

112 Box2 Region Wiadomości

Dziś rano do Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim wszedł zamaskowany młody mężczyzna. Wrzucił do budynku petardy hukowe, a następnie zaczął strzelać do sprzątaczki.

Policjanci ok. godz. 10 otrzymali wezwanie do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawski (powiat włocławski). Do budynku placówki wszedł zamaskowany młody mężczyzna. Wrzucił tam dwie petardy hukowe i zaczął strzelać do sprzątaczki.

– Jak wstępnie przekazano policjantom, kobieta nie odniosła obrażeń zagrażających jej życiu – informuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. – Od petard ranna została także 11-letnia uczennica szkoły. Rany nie zagrażają życiu dziecka.

Mężczyzna został obezwładniony przez pracownika szkoły, po czym przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze zabezpieczyli też broń, która poddana zostanie badaniom, by ustalić jaki to rodzaj. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają okoliczności zdarzenia, a także wyjaśniać będą motyw takiego zachowania.

UWAGA, UWAGA – PILNA WIADOMOŚĆ!!!! Dostaliśmy informację, że w dniu dzisiejszym w SP nr 1 im. W. Łokietka w Brześciu Kujawskim w wyniku postrzelenia lekko ranne zostały dwie osoby. Sytuacja została opanowana przez policję, nikomu już nic nie grozi. PROSIMY RODZICÓW O PILNY ODBIÓR DZIECI ZE SZKOŁY!!!! – napisała tuż po tym ataku gmina Brześć Kujawski na swojej stronie internetowej.

Na miejsce zdarzenia – jak podaje RMF FM – jedzie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *