Świetna wiadomość dla pacjentów. To koniec problemów z neurologią?

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu po miesięcznej przerwie ponownie będzie przyjmował pacjentów wymagających leczenia w zakresie neurologii. Jednak z powodu trudnej sytuacji kadrowej, póki co nie dotyczy to opieki udarowej. Neurologia do lecznicy powróci od 1 listopada.

Szpitalowi udało się w ostatnim czasie pozyskać kilku lekarzy specjalizujących się w leczeniu chorób neurologicznych. Dzięki temu możliwe będzie wznowienie leczenia w tym zakresie. Obsada dyżurów będzie wzmacniana przez neurochirurgów, internistów i kardiologów. Wciąż trwają poszukiwania lekarzy, by móc wznowić także opiekę udarową.

– Cieszę się, że tak sprawnie i skutecznie udało się naszemu szpitalowi przywrócić działalność na rzecz pacjentów wymagających leczenia neurologicznego – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. – Liczę na to, że w krótkim czasie zespół zostanie uzupełniony do składu zapewniającego pełny zakres leczenia – także pacjentów z udarami.

Oddział neurologiczny szpitala nie przyjmował nowych pacjentów od początku października. Wtedy wygasły kontrakty lekarzy, z którymi nie przedłużono umów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *