Święto Trzech Króli w Toruniu. Co będzie się działo?

Box1 Wiadomości
Orszak Trzech Króli w 2020 r./fot. Łukasz Piecyk

Już jutro obchodzić będziemy Święto Trzech Króli. Każdego roku tradycyjnie towarzyszy mu przechodzący ulicami Torunia orszak. Tym razem jednak pandemia znów da o sobie znać i tegoroczne Święto Trzech Króli będzie nieco skromniejsze niż zazwyczaj. O szczegółach opowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.

– Święto Trzech Króli będzie znacznie skromniejsze niż w ubiegłych latach – mówił prezydent.

Nie oznacza to jednak, że całkowicie zabraknie wydarzeń. Jutro od godz. 13:00 na Rynku Nowomiejskim ma odbywać się wspólne kolędowanie, a później w ruinach Zamku Krzyżackiego czeka nas świetlna impreza.

– Na ulicach starówki pojawią się figury Trzech Króli, specjalnie na tę okoliczność przygotowane. Będą także występy przy szopce na Rynku Nowomiejskim, a w ruinach Zamku Krzyżackiego, od godz. 16:00, Rozświetlony Zamek. Wydarzenie będzie można obejrzeć w warunkach zachowań zgodnych z ograniczeniami epidemicznymi, ale mam nadzieję, że wzbudzi państwa zainteresowanie pokaz XIV-wiecznego zamku, walki rycerskie, ogród świetlny z rzeźbami – wymieniał prezydent Michał Zaleski.

W czasie wydarzenia mają zostać zachowane zasady sanitarnego reżimu, dlatego w przypadku większej liczby chętnych, można spodziewać się nieco opóźnień.

– Proszę uzbroić się w cierpliwość. Jeśli będzie nas więcej, to będziemy musieli, pamiętając o odstępach, dystansie, konieczności zakładania maseczek, na obejrzenie tych atrakcji trochę poczekać – dodawał prezydent.

Tagged

2 thoughts on “Święto Trzech Króli w Toruniu. Co będzie się działo?

  1. …Tresury ludzkiego stada ciąg dalszy….”pandemio” Trwaj…..maszynki do robienia pieniędzy muszą chodzić….i jeszcze w tym biorą udział “pismaki” podający się za dziennikarzy (zapewne opłacani)
    Żenada !

  2. Finansowanie tzw. “szopki”, czy innych symboli religijnych przez urząd miasta jest bezprawne.
    Oznacza to sprzeniewierzenie środków publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *