Szansa dla młodych fanów żużla. Rusza nabór do szkółki

Box2 Sport Wiadomości
fot. nadesłane

Klub Sportowy Toruń SA i MX Otopit Toruń organizują nabór do szkółki żużlowej. Szansę dostanie maksymalnie 50 kandydatów.

Aby dostać szansę zaprezentowania swoich umiejętności na toruńskiej Motoarenie, po pierwsze trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się TUTAJ. Następnie po weryfikacji nastąpi drugi etap rekrutacji.

REKLAMA

Czy są jakieś cechy, które posiada idealny kandydat na żużlowca?

Nie ma reguły, każdy ma szansę zostać żużlowcem. Oczywiście, jeśli kandydat miał kontakt wcześniej z motocyklem, nie boi się szybkiej jazdy, interesuje się żużlem lub ogólnie motorsportem to są to rzeczy na plus. Czasem jest jednak i tak, że wsadzamy kogoś pierwszy raz na motocykl i okazuje się, że odkrywamy talent. Jeżeli chodzi o predyspozycje, to na pewno w tym sporcie na korzyść zawodnika przemawia niski wzrost i drobna budowa ciała, ale to można stwierdzić na podstawie cech rodziców – mówi trener KS Toruń, Tomasz Bajerski.

Bardzo duża ilość treningów i zimowe przygotowania przedsezonowe – to czeka kandydatów, którzy dostaną się do szkółki żużlowej.

 Jeżeli okaże się, że adept jest wystarczająco szybki, stanie do licencji składającej się z jazdy indywidualnej na czas i testów teoretycznych – dodaje Tomasz Bajerski.

Nabór odbędzie się w sobotę 13 marca. Jego początek zaplanowano na godz. 9:00. Kandydaci muszą zabrać ze sobą strój motocyklowy, a także motocykl, na którym na co dzień trenują. O ile takowy posiadają.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *