Szkoła w Minecrafcie? IV LO zaprasza na drzwi otwarte online

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

IV LO w Toruniu wpadło na dość nietypowy pomysł na promocję szkoły. Drzwi otwarte w tym roku zorganizuje online – na serwerze w grze Minecraft. Budynek szkoły i najbliższą okolicę odtworzyli wirtualnie sami uczniowie, wraz z nauczycielami.

Drzwi otwarte nie mogą w tym roku odbyć się w normalnym trybie, z uwagi na pandemię koronawirusa. Szkoła postanowiła więc przenieść je do internetu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 16 maja między 9:30, a 12:30. Link do serwera na stronie szkoły pojawi się w piątkowy poranek.

Pracą nad przygotowaniem minecraftowego wizerunku szkoły przez cztery tygodnie zajmowało się piętnaście osób. Efektem jest w pełni odwzorowany budynek, łącznie z salami, pokojem nauczycielskim, salami gimnastycznymi, a nawet toaletami. To wszystko będą mogli odwiedzić w sobotę goście IV LO. W tym roku drzwiom otwartym towarzyszył będzie motyw z serii “Gwiezdne Wojny” – w szkole będzie można natknąć się m.in. na postacie z filmów. Będzie także możliwość rozmowy z nauczycielami i uczniami na Discordzie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *