Szpital miejski mówi “nie” marszałkowi [PRZEGLĄD PRASY]

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Podczas sobotniej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że jest gotów włączyć szpital miejski w struktury lecznicy wojewódzkiej. Placówka podległa prezydentowi Torunia nie jest tym jednak zainteresowana.

1. O pomyśle połączenia szpitali pisaliśmy w niedzielę. “Nowości” zapytały o komentarz w tej sprawie dyrektor miejskiej lecznicy – Krystynę Zaleską. Ta odczytuje propozycję marszałka Piotra Całbeckiego jako zakusy na dyrektorskie stanowisko. – Miejski szpital jest doinwestowany, rozwija się, tworząc nowe oddziały i kupując najlepszy sprzęt, co
więc przez takie połączenie miałoby się zmienić dla pacjenta? – mówi Zaleska w rozmowie z “Nowościami”, którą można znaleźć w papierowym wydaniu. – Jeśli tylko osoba dyrektor, to mówmy o tym wprost, a ja chętnie odpowiem na wszelkie zarzuty.

2. PiS przedstawił swoich kandydatów do sejmiku w okręgu toruńskim – pisze “Gazeta Wyborcza”. Lokomotywą wyborczą w Toruniu będzie Przemysław Przybylski, radny sejmiku dwóch kadencji. O mandaty powalczą też Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski i dyrektor wydziału edukacji w toruńskim magistracie Anna Łukaszewska z Porozumienia Jarosława Gowina. Wśród kandydatów będą także Anna Szwed, Jacek Szarszewski, Barbara Światkowska i szef toruńskiego PiS Wojciech Świtalski.

3. Przyszli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęli szkolenie w Toruniu – informuje Radio PiK. W zajęciach w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia weźmie udział ponad 170 osób. W najbliższych dniach będą poznawać podstawy żołnierskiego rzemiosła. Szkolenie zakończy się 30 września przysięgą wojskową.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *