Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach; są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać – stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws. maseczek, podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w poniedziałek rano w Polsat News.

Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt – podobnie jak wesela – wspólnie z panem premierem. Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku – informuje minister Szumowski.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki. (PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

Tagged

1 thought on “Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach

  1. Albo albo.
    Bez sensu jest znoszenie obostrzenia tylko na ulicach.
    Ktoś kto będzie jechał autobusem będzie musiał mieć maseczkę w pojeździe, ale już na przystanki nie, więc jaki sens by miał ją w ogóle?
    Inna sprawa, że na obecną chwilę za wcześnie jest na luzowanie tego nakazu, a jego przestrzegania w końcu mógłby ktoś pilnować, bo coraz bardziej mam odczucie, że nakaz ten jest martwym przepisem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *