Szybcy i dzielni. Najlepsi strażacy Polski i świata rywalizowali w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski / UM Toruń

Najlepsi strażacy rywalizowali w Toruniu i Grudziądzu o tytuł mistrza XVII Halowych Mistrzostw Polski w Dwuboju Pożarniczym. W zawodach wzięło udział 46 zawodników z 12 województw i 15 zawodników z innych krajów.

Lokalna rywalizacja zorganizowana została w hali sportowej przy ul. Legionów. Niewątpliwie mistrzem w klasyfikacji indywidualnej krajowej został Bartłomiej Siepietowski z Krakowa. Strażak zwyciężył zarówno w kategorii „Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej”, jak i w dwuboju pożarniczym. W klasyfikacji międzynarodowej w pierwszej kategorii najwyższe miejsce zdobyła Nikita Ukolau z Białorusi, w drugiej jej rodak Ruslan Pliauha.

– Wielkie słowa uznania kieruję do wszystkich zawodników biorących udział w mistrzostwach. Pokazaliście, jak szybcy, silni i dzielni są strażacy. Każdy z Was jest zwycięzcą, bo stanowicie wzór dla tych, którzy chcą wybrać ten zawód – mówił Michał Zaleski, wręczając zwycięzcom nagrody.

Poza głównymi konkurencjami wyłoniono także laureatów trzech biegów nominowanych: O Puchar Prezydenta Torunia, Wojewody kujawsko-pomorskiego i Starosty Powiatu Toruńskiego. W biegu “O Puchar Prezydenta Torunia najlepszy był Mirosław Cyrson z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym organizowane są od 1995 roku, od roku 2003 odbywają się raz na dwa lata. W tym roku rywalizacja odbyła się w województwie kujawsko-pomorskim – Grudziądzu i w Toruniu.

Zwycięzcy mistrzostw:

Klasyfikacja indywidualna krajowa:

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej:

 1. Bartłomiej Siepietowski – Kraków,
 2. Mirosław Cyrson – Gdańsk,
 3. Przemysław Kierzenkowski – Olsztyn,

Dwubój pożarniczy:     

 1. Bartłomiej Siepietowski – Kraków,
 2. Przemysław Żydaczek – Olsztyn,
 3. Mirosław Cyrson – Gdańsk,

Klasyfikacja indywidualna międzynarodowa:

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej:

 1. Nikita Ukolau – Białoruś,
 2. Mikita Charapko – Białoruś,
 3. Artsiom Prybysh – Białoruś,

Dwubój pożarniczy:

 1. Ruslan Pliauha – Białoruś,
 2. Mikita Charapko – Białoruś,
 3. Yauhen Rabtsevich – Białoruś.
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *